2025. Április 24. Csütörtök - György

Mazda3

Vissza a topikokhoz

Kérem, jelentkezzen be, ha hozzászólna!


erdosg | 2013-09-12 07:55 mazda-auto.hu részére

T. Szakértő!

 

 Nagyon köszönöm a megnyugtató válaszát, a cikkeket is elolvastam, igen hasznosak!

 

Még egy kérdésem lenne a kocsimmal kapcsolatban: (2004-es 1,6 benzines 3-as)

Indításkor hidegüzemben az első 15-20 mp-ben eléggé kerregős, dízeles hangja van a motornak. Alapjáraton nem, de kisebb gázadásra már igen. Az említett 15-20 mp után már nem "csörög". Érdeklődnék, hogy esetleg ez normálisnak tekinthető, vagy valamely alkatrész már erősen kopott? Esetleg az olajjal lehet összefüggésben? (a szervizkönyv szerint Castrol 5w-40-es olaj van benne) A kocsiban 140e km van.

 

Köszönöm válaszát előre is!

KOMA2 | 2013-09-11 14:44 mazda-auto.hu részére

 Igen gyári, gyárilag beépített rádióról és vele egybe épített navigációról van szó. Új az autó.

A készüléket ki lehet kapcsolni a gombjával, csak az zavar, hogy a motor indításával egy időben azonnal indul a rádió is. Kellemetlen mikor hangosan és akaratlanul megszólal. 

mazda-auto.hu | 2013-09-11 12:09 pepsi részére

 Hangsúlyozom, ezek nem csavarok, hanem nagy tányéralátétek belülre, a féltengely és a kerékagy közé.  Erre elsősorban a csavaros (központi csavar) rögzítésű féltengelyek esetében lehet szükség. A későbbi autókon már nagyméretű anyával rögzített féltengelyek nem szoktak elmozdulni.

mazda-auto.hu | 2013-09-11 11:42 erdosg részére

 Sajnos ezek a szerelő, és autószerető ismerősök csak a saját szakmai felkészületlenségüket, illetve tudáshiányukat igazolják a hasonló kijelentésekkel. A többfokozatú olajok jelzésében szereplő első szám a hidegoldali jelzés. Tehát elsősorban az olaj hidegen mérhető jellemzőire utal. Nyilván hatással van a köztes hőmérsékleten (hideg és meleg állapot között) mérhető olajvastagságra, de a motorüzem szempontjából nem ezek a hőmérsékleti tartományok azok, melyeken az olaj annyira vékony, hogy könnyebben fogyasztja a motor. A motor védelme szempontjából viszont ezek a döntő tartományok, és sajnos a 0w-s is vastagabb, mint a hidegindításkor legoptimálisabb olajvastagság.  Ráadásul a 0w-sek többsége valóban teljesen szintetikus olaj, míg az 5w-s körében elenyésző a teljesen szintetikus termékek száma. A gyártók között nem akarok ítélkezni. de megjegyzem, Edge-n belül 5 különböző 0w-30-as termék van.

A témáról korábban két hosszú cikket is írtam, melyek ITT , és ITT2 olvashatók.

pepsi | 2013-09-11 11:10 mazda-auto.hu részére

 Tisztelt Szakértő! nem hagy nyugodni a dolog és főleg a 80e Ft gondolata két csavarért. A kérdésem: A diesel Mazda 3-as első futóművében lévő leszorító csavart be lehet-e tenni

az ugyanazon évjáratú benzines  első futóművébe?? Válaszát előre is köszönöm. tisztelettel: pepsi

pepsi | 2013-09-11 11:01 peti007 részére

 Szia peti007! Mikor elindulok, és elérem az általad is említett kb. 20-30km/h sebességet, akkor én is hallok egy erőteljes "koppanást". Viszont piros lámpánál megállás utáni elindulásnál már nem. Mindig csak a motor beindítását követő első elindulásnál. Olvastam itt a fórumon, hogy ezt egy második körben kinyíló szelep okozza, ami teljesen természetes. Ezt már meg is szoktam. Viszont ami az én problémám, az a kuplung felengedése közben hallható. A kuplungom viszont rendben van. Az a baj, hogy jobb első csapágy lett cserélve /105e km-nél/ és azóta hallom ezt a hangot. Ez a hang olyan, mint régen a Zsigulik hátsó difjéből jövő hang. Mintha két villáskulcsot összeütnél. Köszönöm, hogy megpróbáltál segíteni. Bármilyen ötletet szívesen fogadok! Peti

erdosg | 2013-09-11 10:38

 Tisztelt Szakértő!

 

2004-es 1,6-os Mazda 3-as újdonsült, de második tulaja vagyok. Októberben olajcserét szeretnék megejteni, ehhez kérném segítségét. 

A kinézett olaj 0w-30 Castrol Edge. Amikor ezt megemlítettem néhány szerelő és autószerető ismerősnek, rögtön megpróbáltak lebeszélni. Volt, aki azt mondta, miért nem az 5w-30-ast rakom a kocsiba, ami belevaló, volt aki azt mondta hogy a 30-as olajat biztosan csipegetni fogja a motor, így inkább 40-est tegyek bele. 

Kíváncsi lennék az Ön véleményére! Előreláthatólag 15-20000 km-t fogok autózni a kocsival egy évben. (őn szerint a Castrol Edge megfelelő, vagy inkább Eneost, vagy Mobil 1-t töltessek?)

Előre is köszönöm a választ!

 

peti007 | 2013-09-11 09:42

Kedves Pepsi!

 

Nekem 1.6 diesel van. Ha elindulok, akkor amikor elérem kb. 20 km/h sebességet, akkor egy kattanást hallani és ezt a gázpedálon keresztül a lábammal is érzem. De ez mindig csak a motor indítását követően egyszer fordul elő. Ha megállok mondjuk egy piros lámpánál és onnan indulok el, akkor már nincs ez a jelenség. Ha leállítom az autót és újra elindulok, akkor 20km/h-nál ismét hallani és érezni.

Ez természetes jelenség, ugyanis az ABS/DSC csinál valamilyen tesztet és ettől van ez a jelenség. Előrszőr én is kerestem a hibát, de több helyen is megerősítették, hogy csupán ennyiről van szó. Lehet hogy Nálad is csak ez a jelenség oka.

mazda-auto.hu | 2013-09-11 08:14 Csabyca részére

 Például érdemes utána nézni, hogy 100000 km-nél sbességváltó olajat, vagy 120000 km-nél gyújtógyertyát cseréltek-e?

mazda-auto.hu | 2013-09-11 08:12 KOMA2 részére

 Gyári rádió? Kikapcsolni ki lehet?

Kérem, jelentkezzen be, ha hozzászólna!





Autó katalógus

Mazda Furai

Ajtók száma:  2

Hosszúság, szélesség, magasság: 4563, 1956, 977 mm

Tengelytávolság: 2790
Ülések száma:   2

Háromtárcsás RE20B alapú wankel elvű motor  
Bolygódugattyúk száma: 3
Motorbeépítés:   középen hosszában

Szívómotor

Sebességfokozatok száma: 6 fokozatú félautomata. 
Kamratérfogat (cm3):   3 x 654 = 1962       
Változó hosszúságú szívócső rendszer
Teljesítmény (LE (kW) / 1 min): 450/9000 
Nyomaték (Nm / 1 min): nincs adat

Gyorsulás 0-100 km/h: <4 mp

Végsebesség: ~290 km/h

Az egyetlen működő példány a TopGear showműsor epizódjának készítése közben 2008-ban kiégett.

Több autó